Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Z którego palca mierzyć cukier?

Ksawery Dąbrowski 2019-06-18 0 komentarzy
Z którego palca mierzyć cukier?

Internetowe sklepy medyczne z akcesoriami dla diabetyków są coraz chętniej odwiedzane przez klientów. Dzieje się tak nie tylko ze względu na to, iż w jednym miejscu można porównać kilka albo kilkanaście produktów z tej samej kategorii. Dla wielu pacjentów, poza ofertą produktów, równie ważne jest to, że na stronie mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytana. Interesuje Państwa odpowiedź na pytanie, jak i z którego palca mierzyć cukier? Koniecznie wejdźcie na sklepmedyczny.com.pl. Tam można się dowiedzieć, że to, z którego palca pobierze się próbkę krwi, nie ma bezpośredniego wpływu na wynik badania. Pacjent może dokonać wyboru palca według własnych preferencji. Oczywiście przed dokonywaniem pomiaru ręce trzeba dokładne umyć. Lekarze zalecają też, aby systematycznie zmieniać palec, z którego opuszka pobiera się próbkę krwi.

Dlaczego ma to takie znaczenie?

Diabetyk, niezależnie, czy choruje na cukrzycę typu 1-go, czy 2-go zazwyczaj musi mierzyć poziom cukru kilka czy nawet kilkanaście razy na dobę. Pobieranie więc próbki krwi do badań z tego samego palca byłoby bardzo bolesne, a opuszek byłby stale opuchnięty i poraniony. Zmieniając natomiast palec, skóra ma szansę na szybką regenerację. Warto zacząć pobieranie krwi od środkowego palca i przesuwać się systematycznie aż do palca małego.

Należy też pamiętać, że jeśli chce się, aby pobór krwi był mniej bolesny, lepiej nakłuć bok palca. Jest on nie tylko mniej ukrwiony, ale także mniej narażony na urazy podczas pracy. Może to mieć bardzo istotne znaczenie np. podczas pisania na komputerze.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!