Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Szkło VSG

Helena Czarnecka 2019-07-02 0 komentarzy
Szkło VSG

Przedsiębiorstw Glas-Tech to uznany producent produktów na bazie szkła, które wytwarzane są przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. W bogatym portfolio oferowanych przez firmę produktów  znajduje się m.in. szkło VSG.  Producent oferuje atrakcyjne ceny, możliwość zamówienia szyb w dowolnej ilości i wielkości, a także szybkie terminy realizacji. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych oraz firm z całej Polski. Producent, posiadając park maszynowy oraz wykwalifikowaną kadrę, zapewnia kompleksową realizację usług w zakresie wytwarzania szkła laminowanego.

Oferowane szkło składa się minimum z dwóch szyb połączonych ze sobą  warstwą folii poliwinylobutyralowej (PVB) w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Jako spoiwo może być też użyty kopolimer etylenu z octanem winylu (EVA).

Zastosowane komponenty do produkcji mogą się różnić pod względem kolorystyki oraz grubości w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Jednak szyby zespolone zawsze są w pełni bezpieczne dla użytkowników oraz spełniają  wszelkie normy i wymagania prawa budowlanego.  Specjalne szkło oraz  folia zapewniają: bezpieczeństwo i odporność na włamanie, ochronę przed eksplozją ładunków wybuchowych i falą uderzeniową, a także izolację akustyczną.

O wysokim bezpieczeństwie świadczy też fakt, że przypadku, gdy szkło laminowane ulegnie stłuczeniu, jego fragmenty będą wykazywać tendencję do przylegania do warstwy folii, zmniejszając znacznie ryzyko pokaleczenia. Dlatego tego rodzaju szkło ma zastosowanie m.in. w szybach samochodowych.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!