Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Leczenie bólu kręgosłupa

Marcel Kwiatkowski 2019-03-22 0 komentarzy
Wpis

Urazy, kontuzje, wypadki, schorzenia, dysfunkcje... Istnieje wiele przyczyn i określeń związanych z czymś, co przeszkadza w normalnym, codziennym funkcjonowaniu: bólem pleców. Na szczęście leczenie kręgosłupa, które polega po prostu na regularnej, profesjonalnej rehabilitacji pod okiem specjalisty, przynosi oczekiwane rezultaty.

Leczenie bólu kręgosłupa w Bydgoszczy oferuje na przykład gabinet rehabilitacjawroblewski.pl. Sprawdzając ten adres, można się przekonać, jakie metody są obecnie stosowane do zwalczania uporczywego, dotkliwego bólu. Jedną z technik manualnych skupionych na tkankach miękkich jest anatomy trains. Dzięki niej znika napięcie i dysfunkcja mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi. Celem jest przywrócenie równowagi, ponieważ częstym źródłem bólu jest asymetryczne wykorzystanie układu mięśniowo-powięziowego. Z jednej strony tkanki są zbyt napięte, z drugiej zbyt rozluźnione.

Inną popularną metodą jest leczenie według McKenziego. Dobór technik zależy od konkretnej sytuacji pacjenta – przebiegu leczenia, jego postawy czy objawów neurologicznych. Ważne jest, żeby po wyleczeniu schorzenia płynnie przejść do profilaktyki z myślą o przyszłości.

Z kolei koncepcja Mulligana zakłada bezbolesne zabiegi terapeutyczne przy sporej aktywności pacjenta. W niektórych przypadkach skutecznym sposobem na walkę z bólem jest medyczna akupunktura poprzez suche igłowanie. Rehabilitanci stosują także kinesiotaping, czyli inaczej plastrowanie dynamiczne z użyciem specjalistycznych taśm.

Jak widać, w Bydgoszczy można skorzystać z bardzo różnych, ale skutecznych w zależności od schorzenia metod rehabilitacyjnych. Warto sięgać po pomoc oferowaną przez doświadczonych, wyspecjalizowanych fachowców, którzy cechują się indywidualnym podejściem i prawdziwym zaangażowaniem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!