Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Jak dostać becikowe w Norwegii

Maksymilian Przybylski 2019-06-01 0 komentarzy
Jak dostać becikowe w Norwegii

Firma Polsk Norsk Consulting oferuje profesjonalną pomoc prawniczą Polakom mieszkającym w Norwegii. Zakres wsparcia jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. pomoc w przypadku konieczności złożenia różnej dokumentacji w urzędzie. Zespół firmy wyróżnia się doskonałą znajomością zarówno prawa polskiego, jak i norweskiego, dzięki czemu może w specjalistyczny sposób doradzić w kwestii podjęcia odpowiednich kroków prawnych mających na celu polepszenie warunków bytowych polskich imigrantów w Norwegii.

Do zapomóg finansowych, o które mogą ubiegać się imigranci w Norwegii, są świadczenia rodzinne. To dogodna propozycja dla osób mających dzieci lub spodziewających się potomstwa. Norweski system socjalny przewiduje m.in. udzielanie tzw. becikowego, znanego w tym skandynawskim kraju pod nazwą Engangsstønad. O zapomogę z tytułu urodzenia dziecka można ubiegać się najwcześniej po 26. tygodniu od poczęcia lub do 6. miesiąca życia dziecka. Wnioskodawcą z reguły powinna być matka, w szczególnych sytuacjach może to być również ojciec dziecka. Zapomoga udzielana jest w przypadku, gdy wnioskodawca nie kwalifikuje się do przyznania zasiłku rodzicielskiego lub gdy skorzystanie z zasiłku Engangsstønad jest korzystniejsze.

Zasiłek z tytułu urodzenia dziecka jest w Norwegii zapomogą jednorazową i wynosi 75 000 koron. Rodzic ubiegający się o zasiłek w chwili urodzenia dziecka musi być członkiem norweskiego systemu zabezpieczeń społecznych i mieć norweski numer personalny. Wymaganymi dokumentami są:

  • akt urodzenia dziecka,
  • kopia dowodu tożsamości matki,
  • karta ciąży,
  • świadectwo rejestracji.

Na swojej stronie internetowej firma PNC udziela więcej informacji o świadczonych usługach. Jeśli chcesz otrzymać becikowe w Norwegii, możesz liczyć na profesjonalną pomoc jej pracowników we wszelkich formalnościach.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!