Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Dlaczego warto wysłać pracowników na szkolenie z języka angielskiego?

Ryszard Wróblewski 2019-04-27 0 komentarzy
Dlaczego warto wysłać pracowników na szkolenie z języka angielskiego?

Okoliczność przedstawiona we wstępie jest jedną z wielu, która powinna dawać do myślenia. Prowadząc nawet niewielki, osiedlowy sklepik czy zakład fryzjerski, można się w każdej chwili spodziewać zagranicznego klienta. Co dopiero w hotelach czy restauracjach. A większe firmy produkcyjne czy usługowe, korporacje? W dzisiejszym świecie ich działalność na europejskim czy międzynarodowym rynku jest czymś normalnym.

Wiedzą o tym pracodawcy, coraz częściej wymagając znajomości języka obcego (głównie angielskiego, bo jest najbardziej uniwersalny i przydatny) nawet od pracowników na mniej eksponowanych stanowiskach. Jednak opis oferty rekrutacyjnej to jedno, a weryfikacja faktycznej znajomości języka – drugie. W wielu firmach nagle, zupełnie nieoczekiwanie okazuje się, że wielu pracowników kompletnie nie jest przygotowana do kontaktów z zagranicznymi klientami czy kontrahentami. A przecież trzeba działać.

Dlatego nauka angielskiego dla firm w Poznaniu czy każdym innym zakątku kraju jest tak ważna. Akurat w Wielkopolsce warto postawić na lingproject.com, czyli przedsiębiorstwo oferujące jednocześnie kursy, tłumaczenia i konsulting językowy. Gdy docelowym klientem są firmy i instytucje, szkolenia językowe ściśle ukierunkowuje się na potrzeby biznesowe, branżowy żargon czy przybliżanie standardów korporacyjnych. Indywidualne podejście do każdej współpracy gwarantuje, że niezależnie od wielkości czy stopnia zaawansowania grupy z konkretnej firmy zostanie ona przeszkolona dokładnie według potrzeb, przez specjalistów (lektorów i native speakerów), z dodatkowym e-learningiem i w zależności od preferencji w siedzibie firmy lub online.

Pracownicy, którzy zdobywają kompetencje językowe, są bardziej efektywni, a poza tym czują, że w ramach pracy otrzymują szansę dodatkowego rozwoju.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!