Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Depilacja laserowa bikini - jak się przygotować?

Szymon Czarnecki 2019-03-17 0 komentarzy
Wpis

 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej wcale nie jest proste, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze przed zabiegiem należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, najlepiej jest pić około 2 litry wody dziennie. Kolejnym punktem jest niedepilowanie danego obszaru na 3 tygodnie przed depilacją i ogolenie go na dzień przed lub tego samego dnia. Nie wolno również stosować żadnych peelingów i przyjmować leków i ziół o charakterze foto czułym. Należy też zrezygnować z opalania (zarówno na słońcu, jak i na solarium) na 3 tygodnie przed depilacją. Udając się na zabieg, skóra powinna być też wolna od wszelkiego rodzaju kremów i balsamów.

Depilacji laserowej nie wolno jednak wykonywać u każdego. Przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża. Należy też zadbać o to, aby nie mieć żadnych infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Rozrusznik serca również przekreśla możliwość depilacji. Należy oczywiście powiadomić wybrany gabinet o wszelkich chorobach skóry, a on oceni, czy istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu i czy nie jest wymagana konsultacja z lekarzem. Nie zaleca się również depilacji laserem u nastolatków, ponieważ ich cebulki włosowe wciąż się kształtują. Istnieją dwa rodzaje depilacji bikini – płytkie i głębokie. Płytkie obejmuje zakres około 5 cm od linii bielizny, a głębokie cały obszar oraz przestrzeń między pośladkami (istnieje możliwość pozostawienia paska na wzgórku łonowym). Depilacja intymna w Poznaniu, w gabinecie kosmetycznym Wyspa Urody daje gwarancję bezpieczeństwa. Wykwalifikowani pracownicy upewnią się, że możesz poddać się zabiegowi i szczegółowo wyjaśnią jak się do niego przygotować.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!