Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Co na AZS u dzieci?

Mieszko Kowalczyk 2019-08-03 0 komentarzy
Co na AZS u dzieci?

Skóra dzieci jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Rodzice powinni zatem używać łagodnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji maluszka. Różnego rodzaju oliwki, emulsje, płyny do kąpieli, powinny wykazywać właściwości hipoalergiczne, a przy tym być odpowiednie dla skóry wrażliwej, skłonnej do alergii. Warto jednak nadmienić, że pojawienie się u dziecka różnego rodzaju zmian skórnych nie musi być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. Pieczenie, swędzenie, łuszczenie się — mogą to być pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry. Czym jest owe AZS, jakie są jego przyczyny i jak złagodzić jego objawy?

Często panuje błędne przekonanie, że atopowe zapalenie skóry jest chorobą zakaźną. Nic bardziej mylnego. Jest to schorzenie występujące u osób ze skłonnościami do chorób alergicznych o charakterze przewlekłym i nawrotowym, rozpoczynające się w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeśli problem dotyczy Twojego dziecka, nie musisz ograniczać mu kontaktów z rówieśnikami, a tym bardziej stosować specjalnych środków ostrożności. Jakie są zatem przyczyny AZS u dzieci i niemowląt?

  • Predyspozycje genetyczne;
  • Czynniki środowiskowe, do których można zaliczyć kurz, roztocza, pyłki roślinne, alergeny pokarmowe;
  • Zanieczyszczenie środowiska;
  • Zbyt sterylne warunki;
  • Stres.

W przypadku wystąpienia zmian skórnych należy udać się niezwłocznie do dermatologa. Co na AZS u dzieci? Firma Herbapol posiada w swojej ofercie preparaty ziołowe oraz specjalistyczne środki pielęgnacyjne, które wspomogą terapię atopowego zapalenia skóry. Jednym z nich jest właśnie Flexiderm — hipoalergiczny krem przeznaczony do pielęgnacji skóry dziecka już od 3. roku życia. Dzięki skoncentrowanej formule wykazuje właściwości łagodzące, przeciwświądowe, nawilżające i natłuszczające, dając tym samym ukojenie podrażnionej skórze.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!