Profesjonalne artykuły branżowe
Blog szkola-shamrock.pl

Audyt strony internetowej pod kątem działań SEO - co należy wiedzieć?

Kamil Wojciechowski 2019-08-14 0 komentarzy
Audyt strony internetowej pod kątem działań SEO - co należy wiedzieć?

Audyt strony pod kątem działań SEO polega na dokonaniu szczegółowej analizy, oceny oraz weryfikacji jakości witryny względem robotów wyszukiwarki Google. Sprawdzane wskaźniki mogą dotyczyć na przykład poprawności wykonania strony, ilości oraz jakości umieszczonej na niej treści, ilości profili linkowych, czy widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwarki po wpisaniu fraz kluczowych. Dodatkowo usługa stanowi wstęp do dalszego pozycjonowania witryny internetowej.

Jak przeprowadzany jest audyt we współpracy z agencją interaktywną Grupa TENSE?

Wszystko zaczyna się od spotkania z osobistym doradcą, w którego trakcie ustalane są wzajemne oczekiwania, identyfikowane są problemy związane ze stroną oraz cele do osiągnięcia w trakcie współpracy. To także moment na ustalenie najważniejszych fraz kluczowych dla Twojego biznesu, które po wpisaniu do wyszukiwarki pomogą łatwiej odnaleźć stronę docelową.

Następnie zespół specjalistów do spraw SEO przystępuje do pracy i za pomocą różnych narzędzi, zarówno tych stworzonych przez agencję, jak i tych ogólnodostępnych szczegółowo bada wszystkie części w obrębie witryny, ale także te, które mają bezpośredni na nią wpływ.

Po przeprowadzonej analizie przygotowywany jest raport. To w nim znajdziesz wyjaśnienia, przykłady, wskazówki, elementy, które należy wprowadzić lub zmienić. Znalezione w trakcie pracy braki, czy błędy priorytetyzowane są względem konieczności ich wprowadzenia, dzięki temu dowiesz się, co powinno zrobić się w pierwszej kolejności. Co ważne raport jest prosty i przejrzysty, tak, abyś nie miał problemu z jego zrozumieniem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!